Димар для камінаДля видалення продуктів згоряння, димових газів та повітря з камінної конструкції за рахунок створення необхідної тяги використовується вертикальний герметичний канал. Разом із створенням оптимальної тяги, конструкція димоходу (димового каналу), крім створення оптимальної витрати для ефективної роботи каменю, повинна витримувати високу температуру газів, що відходять. Відповідати будівельним, протипожежним або експлуатаційним нормам. У процесі будівництва будинку варто приділити особливу увагу вибору та монтажу димоходу.

Димарі для різних видів палива

У кожному каміні є димар з нержавіючої сталі, який виготовлений індивідуально. Рішення про вибір димаря як технічної споруди найкраще проводити комплексно: розрахунки та погодження створювати для певного проекту камінів з урахуванням персональних даних. Довірте роботу з встановлення чи монтажу димоходу для каміна професіоналам. За допомогою якісних матеріалів, знань та професіоналізму виконавців залежатиме пожежна безпека у будинку чи здоров'я власника камінів.

Для різних видів палива є свої димарі.

При виборі димоходів необхідно розуміти, що для оптимального видалення продуктів згоряння з печей на вугіллі або дров'яних камінів найкраще підходить певна конструкція: - цегляний димовідвід; коаксіальний димар з нержавіючої сталі; для каміна на пелетах та дров'яного каміна - трубка з кераміки або шамота, з глини чи каменю.

Конструкція димоходу


Димар має конструкцію, що передбачає встановлення вертикального каналу висотою не менше 5 метрів від колосникових грат до гирла труби з можливістю незначних відхилень від вертикалі. Залежно від поставлених завдань, для кожного каміна та будівлі розглядається встановлення індивідуальної конструкції димоходу: висота та переріз, розташування та матеріал димоходу, потужність вогнища та рекомендації виробника, кількість та розміщення складових елементів, варіанти монтажу конструкції, теплоізоляція каналу та протипожежні обробки, проходи через перекриття та дах, форма гирла каналу та умови розташування.


Матеріали для димоходів

Для забезпечення необхідних експлуатаційних характеристик та властивостей, сучасні димарі та димовідвідні канали (труби) для камінів можуть бути виготовлені з різних матеріалів:

Кераміка (одна з переваг - довговічність, теплоємність і стійкість до високих температур) має найвищі ціни серед усіх димовідвідних конструкцій.
З нержавіючої сталі (легка вага, стійкість до корозії, легкість монтажу).
Металева сталь з утеплювачем (сендвіч-труби) – можливість використовувати труби зовні будівлі, простота монтажу, теплоізоляційні властивості утеплювача дозволяють виключити утворення конденсату.
Цегла (на відміну від цегли, має плюси - довговічність та теплоємність), мінус - велика вага, уважне відношення до монтажу та герметичності каналу.
Для твердопаливних камінів не підходить полімерна вставка Furanflex, тому що вона має високу температуру експлуатації труби до 240 °C.
Азбестоцементні труби – досить спірний матеріал. Основи виробництва трубо-пічних робіт дозволяють застосування азбестоцементної труби для димоходу при температурі диму 300C, але ми не рекомендуємо використовувати ці трубопроводи в камінах.

Як матеріал для камінних димоходів використовуються дерев'яні канали, оцинкована бляха, пустотіла і силікатна цегла.

Товщина стінок димаря

У стандартному розмірі цегли та 8 мм стінки керамічної труби забезпечують як теплоємність, так і високу вогнестійкість димоходів. При виборі димоходів із нержавіючої сталі виникає безліч питань. За правилами виробництва трубо-пічної роботи в Росії та Україні необхідно дотримуватись товщини стінок димових труб з нержавіючої сталі 1 мм, в Україні таких рекомендацій немає. Для газового котла найкраще підходять труби з нержавіючої сталі завтовшки 0,5 мм, 0,6 мм або 0,8 мм. При використанні в камінному димарі таких труб необхідно замінити (прогорання стінок і швів) вже через кілька років після установки. Найбільш поширений варіант приєднання печі-буржуйки до димаря - труби з жаростійкої сталі (чорні) товщиною 2 мм.

Висота димоходу

Вибір висоти димаря залежить від одного з основних факторів роботи камінів - тягу (що вище горизонтальна трубка, тим більше в каналі тяги). Димар для каміна повинен бути висотою не менше 5 метрів. Висоту димаря менше 5 метрів (стандартний переріз 270х140 мм або діаметр 200м) можна назвати проблемою. Якщо горіння дров супроводжується задимленням приміщення, виникає зворотний потяг або короткочасне перекидання димової труби. При низькому димарі тяга настільки велика, що «димохід гуде», димохід гуде і паливо швидко згоряє. Теплова ефективність каміна зменшується, виникає необхідність збільшення припливного повітря до каміна. При проектуванні труби краще вибирати висоту димоходу на етапі проектування, враховуючи параметри: площа поперечного перерізу каналу і розміри топливника, потужність опалювального пристрою, висота і розташування оголовка щодо коника даху.

Діаметр димаря

Технологічні характеристики, такі як площа поперечного перерізу димоходу (для прямокутного каналу), діаметр та висота димового каналу (для круглого перерізу), розміри та потужність камінів, висота димохідного отвору є взаємозалежними характеристиками роботи печі та впливають на ефективність усієї конструкції. Підбираючи оптимальні розміри димоходів, потрібно враховувати і тип палива: діаметр труби стандартної печі, що закривається, для каміна буде 200 мм (відповідає прямокутному каналу 270х140 мм), а дим відкритого вогню з топливником більше 80 см - 250 х 300мм (або 250 м). Димарі повинні відповідати діаметру вихідного патрубока камінної топки.

Тяга в димарі каміна

Димар каміна призначений для ефективного виведення продуктів згоряння з камери топки за рахунок утворення тяги (створення необхідного розрідження або різниці тисків приміщення-атмосфера) і потоку димових газів. Залежно від режиму експлуатації, у камінній конструкції та димарі можуть бути різні параметри тиску, інтенсивність та напрямки руху повітря та димових газів:

Природна потяг, коли камін не топиться і через димар відбувається рух тільки повітря.

Перекидання тяги або короткочасна зміна напряму основного потоку на протилежне.

Зворотний потяг - потік димових газів або повітря не видаляється в димар, а повертається з конструкції каміна в приміщення або камінний зал.

Слабка тяга. При слабкій або недостатній тязі камін може сильно димити під час розпалювання або закінчення експлуатації.

Сильна потяг. При сильній тязі в димарі необхідно збільшити обсяг припливу повітря до топки, збільшиться кількість дров, що спалюються, але теплова ефективність каміна зменшиться.

За відсутності тяги у димарі або димовому каналі експлуатація камінної конструкції заборонена.

Відповідність димоходу приміщенню з каміном

Мінімальна площа приміщення, в якому може бути встановлений камін, - це 15 квадратних метрів. Камін працює за рахунок створення необхідної тяги в димовому каналі та залежить від повітрообміну в будинку, вентиляції приміщення з каміном. На проектному етапі будівництва конструкції варто не тільки створити "правильну" вентиляцію приміщення з каміном, але й враховувати відповідність параметрів димоходу (висота та діаметр каналу), пропорційності площі та обсягу паливника, потужності топки та особливостям роботи опалювального пристрою.

Розташування димаря

За розташуванням димовідвідної конструкції димові труби можна умовно поділити на: насадні (встановлюються зверху над каміном і служать вертикальним продовженням), корінні або окремі (вертикальний канал димоходу розташований збоку від каміна, має свою окрему основу, фундамент або кріплення) і стінні канали (канал димаря проходить у стіні будівлі).


Основні способи розміщення димаря щодо будівлі: зовнішнє розташування (переваги - простота монтажу димоходу або ремонту в вже побудованому будинку, зручність обслуговування; недоліки - стіна димоходу обігріває вулицю, обов'язкове утеплення димоходу, підвищена теплоізоляція та герметичність проходу через стіну, наявність горизонтальної ділянки, не завжди естетичний зовнішній вигляд, необхідність піднімати димар вище зони вітрового підпору) і внутрішнє розташування (переваги - хороша тяга, максимальне забезпечення вертикального напрямку димоходу; недоліки - необхідність проходити через міжповерхові перекриття та дах, димар займає корисну площу в будинку, необхідність суворого дотримання протипожеж проході через перекриття та дах, забезпечення герметичності проходу димоходу через дах).

Порівняння димоходів для каміна

Порівняльна характеристика димоходів різних систем передбачає зіставлення параметрів та характеристик: складність конструкції та забезпечення необхідних значень (тяга), термостійкість та можливість експлуатації при короткочасних підвищених температурах, вага, теплоємність, кислотостійкість, ціна, зручність обслуговування, надійність та довговічність. Порівнювати і зіставляти характеристики димохідної системи краще при одному виді палива (некоректно порівнювати газовий димохід з нержавіючої сталі з керамічним димоходом для виведення газів від дров'яного каміна). Порівняльний аналіз конструкцій та їх характеристик можуть надати незалежні кваліфіковані фахівці, але ніяк не "зацікавлені" менеджери з продажу димоходів.

Довговічність та термін служби димоходу для каміна

Термін служби камінного димаря залежить від матеріалу та якості виготовлення, довговічності основних частин димохідної та камінної конструкції, умов роботи та експлуатації (чим і як топимо), технічного обслуговування (як перевіряємо та чистимо), і становить:
Цегельний димар забезпечує тривалий термін роботи, понад 50 років, залежно від режиму експлуатації. Але димар з цегли потребує постійного огляду та прочищення, догляду та обслуговування, періодичного ремонту.

Димар з кераміки має 30 років гарантії на складові елементи. Витримує "жорсткі" умови експлуатації, переносить навіть спалах сажі. На сьогоднішній день – найкращий димар для каміна.
На металеві (сталеві) димарі типу "сендвіч" з ізоляцією гарантійний термін експлуатації, заявлений виробниками, становить 10-15 років.

Одностінні металеві димарі - до 10 років (залежно від марки сталі, товщини стінок та умов експлуатації).

Фактичні та декларовані терміни служби димарів сильно відрізняються. Смішно, коли виробники димарів вказують гарантійний термін експлуатації 2 роки, а термін служби 20 років. Реальний термін служби камінного димоходу та нормального функціонування конструкції точно можна перевірити лише практикою.Проблеми з димарем для каміна?


Для нефахівців, безграмотних будівельників та виконавців "проблемними місцями" камінного димаря є елементи конструкції:
Прохід через дах (протікання у місці з'єднання з покрівлею, відсутність знань з пожежної безпеки).
Оголовок димоходу (висота, розташування щодо ковзана, теплоізоляція каналу, герметичність, парасольки, пристрої посилення тяги).
Вигини каналу та горизонтальні ділянки (ослаблення тяги та скупчення сажі).
Проходи через стіну та перекриття (відсутність герметичності, недотримання правил пожежної безпеки).
Місця з'єднання комбінованих димоходів (неправильне з'єднання металевого димоходу з цегляним).
Місця близького розташування конструкцій, що займаються, до димаря.
Герметичність каналу (стикування модульних елементів димоходу, щільність швів кладки димоходів із цегли, місця примикання цегли до металевих засувок та дверцят).
Ревізія та прочищення як "проблемних місць", так і всієї конструкції димоходу від паливника до гирла каналу.
Фахівець, ще на етапі проекту каміна, правильно вирішить та усуне можливі спірні моменти в конструкції димоходу, відповідно до будівельних норм та вимог пожежної безпеки, та й здорового глузду. А майстер правильно змонтує димар і втілить проект каміна у життя.
Де і як купити димарі із нержавіючої сталі?
У нас Ви можете придбати димарі із нержавіючої сталі за найпривабливішими цінами.

Дзвоніть прямо зараз, і наші фахівці допоможуть підібрати димарі, що підійдуть саме ВАМ.

Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
Або Ви можете зателефонувати нам
+380955182814
Made on
Tilda