Димарь для лазні та сауниЯк правило, основним елементом будь-якої лазні є димар, що забезпечує оптимальний висновок із приміщень продуктів горіння від використання банної печі. Будь-яку споруду необхідно встановити, а при цьому вона має бути надійною та недорогою. При цьому багато власників лазень навіть не замислюються про власноручне його створення, а зробити це дуже просто і без проблем. Якщо добре розумітися на сучасній технології роботи. Варто зважити на те, що температура на виході банної печі перевищує 600°С і для забезпечення пожежної безпеки слід ретельно вибирати матеріали через їхню якість.

Установка димоходу в лазні та сауні

В даному випадку конструкція представлена ​​в різних видах, причому всі вони створюються з різних матеріалів і мають різну конструкцію. Можна мати один або два контури, а також для їх виробництва може бути використана кераміка. Для їх виробництва можуть використовуватися цегла та сталь, кераміка або інші відповідні матеріали.
З точки зору ідеального випадку димар є особливим горизонтальним елементом, який забезпечує ефективне і швидке відведення різних продуктів горіння з приміщення. Іноді облаштування такої конструкції просто неможливо виконати, тому єдиним рішенням буде встановлення вертикального димаря. З основних елементів, що входять до складу конструкції, можна виділити такі.

Труби. Це найважливіші елементи в димарі. Їх герметично з'єднали та надійно скріпили один з одним, після чого підключилися до печі та вивели назовні через стіну чи дах споруди.

Коліно. Воно є спеціальним з'єднувачем, який забезпечує плавність монтажу всієї конструкції. Напр., у разі неможливості зробити трубу ідеально рівною та використовувати коліно для формування різних переходів та змін напрямку труби можна за допомогою коліна. Цей виріб випускається у різних формах, які можуть відрізнятися параметрами та співвідношенням кутів. Це елемент досить складний, тому при встановленні димаря найкраще зробити все можливе, щоб у ньому були відсутні коліна.

Трійник. Це універсальний елемент труб, який також поєднується з окремими елементами труби. Він має легкість в очищенні, оскільки для цього можуть використовуватися спеціалізовані та зручні інструменти. Вони видаються як спеціальна склянка з водою, яку потрібно просто витягнути і виконати всі необхідні роботи з її очищення. Варто звернути увагу на той факт, що вибір повинен бути зроблений на користь трійника, який би ідеально підходив до конкретного димаря.

Патрубок. У цьому випадку використовується димар, який проходить через дерев'яну конструкцію. Для створення безпечних умов деревини він призначений. Він не руйнується та не горить при дії високої температури. Спочатку робиться отвір у перекритті, куди встановлюється патрубок, а потім виводиться сам димар.

Кришна обробка. При цьому вона забезпечує герметичне з'єднання димаря з трубою, що є гарантією створення герметичного з'єднання самого димоходу з трубою. Також вона не допускається попадання в конструкцію різних забруднень та опадів. Цей елемент вважається важливим, тому рекомендується звертати увагу лише на високоякісні вироби та використовувати їх для вирішення своїх завдань. Дуже дешеві кришки не прослужать довго.

Які труби для димоходу вибрати для сауни або лазні?

Ви можете зробити димар з різних труб, залежно від того, які характеристики та властивості конструкції. При цьому найчастіше використовуються такі різновиди.

Сталь нержавіюча. А це відмінний матеріал, який є одним із найкращих для створення надійного та довговічного димаря. У нього відмінна стійкість до впливу вологи, а також на внутрішніх поверхнях не утворюються різні нальоти. До переваг цього матеріалу відносяться чудова стійкість перед процесом корозії, невелика маса, прийнятна та низька ціна, висока міцність та простота монтажу. Але як говорилося раніше, на виході банної печі температура може перевищувати температуру опалювальної печі. Це пред'являє підвищені вимоги до сталевих димарів та сталевої труби для них. Досвідчені фахівці радять застосовувати для димовидалення банних печей трубу зі сталі завтовшки не менше 0.8 мм.

Кераміка. Це найкращий матеріал для виготовлення димоходів у лазні. Димарі з кераміки найміцніші та довговічніші. Їх легко витримують температуру, що перевищує згоряння сажі – 600°C. До того ж, димарі з кераміки мають і мінуси – такі димарі дорожчі, їх складніше монтувати, на відміну від димарів із нержавіючої сталі.

Бетон. Це пояснюється тим, що бетонні труби є досить дешевими, а також мають довгий термін експлуатації. У разі потреби зробити ремонт, цей процес не займе багато часу та зусиль. В результаті забезпечується чудова герметизація всіх елементів конструкції. Не потрібно звертатися до фахівців для створення димаря, оскільки це можна зробити самостійно. При створенні монолітної конструкції не накопичуватиметься на внутрішніх поверхнях велика кількість сажі. Тому, якщо димар буде важким, це може надати серйозне навантаження на фундамент будинку.

Цегла. Димарі з цього матеріалу мають шорсткі стінки, тому на них швидко з'являється велика кількість сажі. Тому зменшується тяга і виникає потреба часто в процесі експлуатації очищати поверхні. Непоганий зовнішній вигляд конструкції, її стійкість перед займанням та тривалий термін служби.

Азбест. Найбільш невідповідна для систем димовидалення конструкція. Цей матеріал через дешевизну часто використовується як димар. В Асбесті є небезпека пожежі. Не рідко труби з азбесту не витримують перепадів температури та лопаються, що може спричинити пожежі. У той же час азбест є канцерогеном і доведено, що використання матеріалів з азбесту призводить до ракових захворювань.

Як зробити димар у лазні чи сауні?

Після, на даному етапі відбувається обробка отриманого матеріалу.

  • Створюється проект майбутнього будівництва, і бажано тут користуватися допомогою фахівців для визначення довжини труби, щоб було встановлено чудову тягу;
  • Вибирається матеріал, з якого буде виготовлено конструкцію.
  • За визначенням визначається місце виведення димоходу, оскільки якщо передбачається виведення через стелю або статеву плиту, то важливо, щоб труба не була розташована під балкою і можна було виконати роботи з мінімальними переходами та вигином труби;
  • Збираємо димар з окремих елементів і з'єднуємо їх між собою герметичними хомутами, трійниками або іншими відповідними елементами;
  • Відводить димовий канал через стелю за допомогою патрубка.
  • Встановлюються спеціальні грати в кінці труби;
  • Отримана конструкція приєднується до печі.
  • Усі стики герметизуються, а ділянки, схильні до корозії, обробляються спеціальними захисними засобами.

Для лазні може бути виготовлений димар з різних матеріалів, також він може бути представлений різними видами. Він дуже простий у створенні, тому його можна проводити самотужки.

Як розрахувати параметри та пристрій димар для лазні.

Що стосується висоти та розмірів приміщення, то найважливіший момент – це висота самої будівлі. При фігуруванні труби в півметра, дистанція дорівнюватиме до півтора метра від ковзана. При розташуванні виробу в проміжку близько 1, 5 - 3 метрів труби можна розташувати на одній прямій або навіть вище. При виході пристрою через стелю агрегату необхідно буде підніматися над ним на один метр.

Якщо димар підходить за наведеними параметрами, можна сміливо приступати до його спорудження або купівлі.
Де і як купити димарі із нержавіючої сталі?
У нас Ви можете придбати димарі із нержавіючої сталі за найпривабливішими цінами.

Дзвоніть прямо зараз, і наші фахівці допоможуть підібрати димарі, що підійдуть саме ВАМ.

Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
Або Ви можете зателефонувати нам
+380955182814
Made on
Tilda