Як розрахувати діаметр переріз труби димоходуПеретин димохода з нержавіючої сталі – це її форма. Димар може бути представлений у вигляді прямокутної форми, а також бути овальним або квадратним. Овальні або круглі вироби найефективніші. Вони випускаються з таких матеріалів, як кераміка та скло; а також з металів: сталі та металу. Якщо ж говорити про квадратний димар, то він робиться із цегли. Будівництво в овальному або круглому виконанні швидше прогрівається, що дозволяє не затримувати гази в трубі, а швидко виходити назовні. Однак, відсутність кутів не створює перешкоди викидам та їх траєкторії, а також не дозволяє осідати на шорсткій цегляній поверхні конденсату. Для роботи системи опалення всі ці особливості керамічної або сталевої труби з овальним отвором димоходу дуже важливі. Правильна форма, діаметр і висота котла допоможе створити потрібну силу тяги, що залежить від ефективності роботи твердопаливного котла.

Мінімальний переріз та висота труби

Вимірювання діаметра та висоти димарів для твердопаливних котлів проводиться на основі стандартів СНіП. Не варто керуватися своїми припущеннями і вибирати «на око». . Щоб уникнути помилок, які можуть вплинути на якість тяги в димарі та функціональність котла, слід уважно вивчити інструкцію виробника опалювального обладнання для опалення будинку.

Технічна документація на твердопаливний котел має значення, яким повинен відповідати димохід. Для них встановлений їхній мінімальний поріг, наприклад висота 6 метрів і діаметр 130 мм. Відхилятися від рекомендованих величин не можна. З цієї причини ви можете втратити гарантію на обладнання, а також отримати серйозні небезпечні наслідки.
Діаметр димоходу не повинен перевищувати встановлений діаметр патрубка. Ви можете самостійно виміряти його розміри, для цього вам не потрібно викликати замірника. Відхилення допускається трохи більше 5 мм.

Також у паспорті на котел вказуються висота та ширина. Проте, згідно з встановленими нормативами, мінімальний розмір труби не повинен перевищувати 5 метрів для одноповерхового будинку та виступ труб над дахом – 1 метр. Якщо в будинку кілька поверхів, необхідно провести аналогію і збільшити її довжину. Як правило, діаметр димоходу в більшості випадків для котлів середньої потужності знаходиться в межах від 130 до 200 мм, а висота – від 6 до 10 метрів.


Як розрахувати переріз димоходу


Найпростіший спосіб розрахунку перерізу димоходу – це вимір його патрубка. Він має виглядати однаково. Іноді власники твердопаливного котла вибирають димохід для опалення без урахування загальних рекомендацій, а заощадити кошти. Після підключення вони розуміють, що рівень тяги недостатньо низький і котел не працюватиме на повну потужність. Так що дотримуйтесь всіх вимог, і якщо ви втратили паспорт до котла або у вас немає встановленого значення перерізу димоходу, скористайтеся наведеною нижче формулою:

S = m/(ρг*w),
де
S – розмір перерізу димоходу;
m - масова витрата згоряння палива за годину;
ρг – щільність чадних газів;
w - швидкість чадних газів.

Щоб визначити показник г, необхідно скористатися статистичним значенням таблиці, де вказана щільність чадних газів залежно від робочих умов. В першу чергу від вас потрібно обчислити різницю в температурі (всередині та зовні), тому що таблиця містить різні її значення для визначення г. Отже, приступаємо до розрахунку ∆Т.

∆Т = (Т1-Т2)/2,
де
Т1 = температура чадних газів у димарі на вході;
Т2 = температура чадних газів у димарі на виході.

Тепер приклад розрахунку більш конкретний із цифрами. Припустимо, за одну годину в котлі згоряє 20 кг палива, потрібно перевести це значення до секунд (20/3600 = 0,00556кг/с), оскільки швидкість чадних газів вимірюється також у секундах (2м/с). Виходячи зі знайденого значення таблиці на основі показника ∆Т, щільність чадних газів ρг = 0,6881. Тепер підставляємо всі значення:

S = 0,00556 / (0,6881 * 2) = 0,00404 м2 = 40,4 см2.

Підходити до вибору властивостей димаря необхідно відповідально. За допомогою димаря для твердопаливного котла можна забезпечити всі заявлені параметри від виробника обладнання. Тільки так можна буде досягти правильної роботи опалювальної системи та максимального результату. Будь ласка, пам'ятайте про безпеку. Навіть найменше відхилення від норми може призвести до потрапляння чадного газу до будинку, що може бути фатальним.


Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
Або Ви можете зателефонувати нам
+380955182814
Made on
Tilda