Димар для твердопаливного котла

Опалювальна автономна система – це не просто зручно, але також вигідно через зростання тарифів. При розгляді потрібних агрегатів для нагрівання водою, на перше місце виходять твердопаливні котли. Такі пристрої відрізняються простотою обслуговування. Які види димоходів існують, який краще вибрати у твердопаливному котлі?


Навіщо потрібен димар твердопаливному котлу?

Твердопаливний котел - пристрій, який використовує енергію надвисокої температури для вироблення тепла. Як паливо для такого котла використовується вугілля або дрова. Після згоряння палива виділяється велика кількість сажі та газів, які потрібно виводити назовні. Саме для цього і потрібне димовідведення. Крім технічних характеристик твердопаливного котла, при плануванні опалювальної системи слід окремо розглянути і спосіб димовідведення, оскільки димоходів існує декілька видів. Якщо правильний димар буде підібраний, він збільшить термін служби опалювального обладнання та підвищить ефективність роботи системи. В результаті система стане безпечною для людей та їхнього здоров'я.

Димарі для твердопаливного котла.
Розрізняють кілька видів димарів. Отже, давайте розберемося в тому, чим вони відрізняються і який димар для твердопаливного котла найкраще підходить за всіма параметрами.

Металеві димарі для твердопаливного котла

Димарі з металу, які мають високу міцність у сучасному світі, все більше зустрічаються завдяки високій міцності та доступній ціні. Неметалічна металева труба має круглий переріз. Саме металеві димарі за технічними характеристиками дуже хороші як забезпечення правильної роботи твердопаливних систем обігріву. У їх кількості навіть перевищують вогнетривку цеглу, як за максимальною робочою температурою, так і запобігання утворенню нальоту.
На перетині каналу варто зупинитись. За допомогою кругової форми димоходу, без гофрування чи переломів перешкоджає осіданню конденсату, сажі та відходів газів. Крім того, металеві труби мають невелику вагу, прості в установці і зручні в експлуатацію. Такі котелчики легко чистити, а завдяки гарній повітряній тязі він працює з більшою ефективністю. Крім цього, димоходи металеві можуть бути виконані з наступних металів: нержавіючою сталлю, чорним металом та оцинкованою.
 • Зручність використання димоходу із чорного металу не є кращою для продуктивної роботи твердопаливного котла, тому що трубка з такого матеріалу не може протистояти кислотам. Кислота утворюється внаслідок згоряння, а також накопичення конденсату. І навіть якщо робоча температура досягає граничних температур, термін служби таких конструкцій зменшується вдвічі. Також це може стати тимчасовим рішенням при нерегулярній експлуатації котла.
 • Труби з оцинкованої сталі найкраще протистоять корозії, ніж труби із чорного металу. Непідвладні агресивному середовищу переробленого палива, проте вони менш схильні до впливу високих температур при згорянні. Максимально можливий показник при експлуатації повинен перевищувати 450°. У разі застосування даного значення до котлів на твердому паливі вони можуть працювати при більш високих температурах.
 • Димар їх нержавіючої сталі – це найкраще рішення для твердопаливних агрегатів. Ці вироби добре можуть впоратися з високою температурою (до 1000 градусів), витримують агресивний вплив корозії і мають тривалий термін служби.

Керамічні димарі для твердопаливного котла

На сьогоднішній день скляні та керамічні димарі є найпоширенішими. Міцні та довговічні. На них не діє кислота, а їхня поверхня ідеально рівна і слизька, тому бруд практично не осідає на внутрішню поверхню труб або самостійно стікає вниз. Експлуатація не викликає додаткових проблем, а кераміки та твердого скла чудово підходять для роботи з газовим котлом. Вони витримують температуру до 1200 градусів, що є максимальним показником серед усіх існуючих димоходів. Однак, у процесі роботи на таких великих потужностях залишки палива практично не залишаються і це означає ефективнішу роботу котла. Висока температура випалює золу.
Труби з кераміки та скла вважаються найкращим вибором як димар для твердопаливного котла, проте далеко не кожен може дозволити собі такі конструкції.


Асбестовий димар для твердопаливного котла


Завдяки невисокій вартості азбоцементних димарів використовувати їх для підключення до твердопаливного котла категорично заборонено. Пов'язано це з тим, що вони не витримують температур вище 350 градусів і починають розтріскуватися. Саме тому технічні характеристики азбоцементних димоходів не підходять для роботи котла, де температура згоряння палива може перевищувати допустимі значення у кілька разів. Результатом порушення цих рекомендацій може стати вибух труби.
Де може проходити стикування азбоцементної труби? Можна підключити її до піролізного обладнання або котлів із низькою температурою горіння. Зазвичай до цього типу належать автоматичні газогенераторні котли, де гази не відразу направляются в трубу, що відводить і проходять додатковий контур, температура газу зменшується в рази. Димар необхідно зміцнити цеглою.

Цегляні димарі для твердопаливного котла

Як поводиться цегляний димовідвід з твердопаливним котлом та твердопаливною піччю? При згорянні палива цегла дуже сильно нагрівається і довго утримує тепло, навіть коли котел перестав працювати. Під час охолодження димоходу внутрішня поверхня труби накопичує конденсат, який згодом змішується з палаючими кислотами і золою, що не горить. При цьому виходить ціла низка хімічних сполук. Ці відкладення утворюються на цегляному димарі та в отворах, розташованих на ньому. Підсумок: повільне руйнування труби, що призводить до погіршення її експлуатаційних характеристик та зниження тяги. Це знижує ефективність роботи котла. Крім того, цегляного димаря вистачить на короткий період часу і його неможливо очистити від продуктів згоряння.


З усіх варіантів димарі з нержавіючої сталі є найкращим варіантом, у яких оптимальне співвідношення ціна/якість.

Найкращий димар твердопаливного котла

Щоб вибрати і знати, який димар краще для вас, необхідно порівняти ряд експлуатаційних характеристик.
 • Показник сили тяги.
 • Клас пожежної безпеки.
 • Якість теплоізоляції.
 • Кількість конденсату, що утворюються:
 • Вплив корозії.
 • За максимальним значенням температури.
Грунтуючись на описаних характеристиках кожного матеріалу для димоходу, з упевненістю можна сказати, що твердопаливним котлам ідеально підходять керамічній або димар з нержавіючої сталі. Через їхню високу вартість є хороша альтернатива, яка не поступається за показниками, але доступна за ціною. Це труба із нержавіючої сталі. Для цегляних димарів характерно порушення цілісності каналу, що погіршує якість роботи опалювальної системи.
Повітряні димоходи для твердопаливних котлів повинні відповідати вимогам, встановленим у БНіП та правилам пожежної безпеки.
Який димар вважається хорошим для твердотільного котла? У нього мають бути такі властивості:
 • перетин каналу круглий.
 • має здатність витримувати температуру від 350 до 1000 градусів.
 • швидке розігрівання та вихід котла на робочий режим.
 • високу стійкість до хімічних сполук мають продукти спалювання та
Під усі перелічені параметри підходять димарі, виготовлені з нержавіючої сталі та кераміки. Металеві трубки не тільки довговічні, а й прості у монтажі. Вони значно легші для встановлення самостійно. І ті та інші види ідеально підходять для роботи з високою температурою, вони не бояться відкладень, мають гарну тягу. Не варто орієнтуватись на бюджет, який ви можете отримати, а також додаткові вимоги.
Додаткові вимоги до димоходів, крім встановлених норм у СНіП та ГОСТах, також зафіксовані в правилах пожежної безпеки. Норми регулюють висоту та діаметр труб, від чого безпосередньо залежить якість експлуатаційних характеристик опалення: тяга, швидкість прогріву, кількість конденсату в котлі та інше. Ознайомтеся з основними положеннями перед встановленням димоходу:
 • Димохід повинен витримувати температуру газів, що виходять з нього, від 350 до 1000 градусів.
 • При цьому що більше діаметр перерізу, то краще в ньому тяга. Це абсолютно не впливає на швидкість, а лише обсяг димових газів.
 • У труби немає горизонтальних ділянок, кутів, вигинів та нерівної поверхні. Це впливає швидкість відходження газу.
 • Від типу перерізу залежать потужності тяг. Для твердопаливних котлів підходять овальний або круглий переріз.
 • Від діаметра труби залежить висота труби. Чим більший діаметр димоходу, тим вище має бути труба. Не слід забувати, що при дотриманні цього правила створюється хороша тяга.
Окремо потрібно врахувати взаємозв'язок діаметра труби та потужності твердопаливного котла. За технічними характеристиками дані параметри наведені в технічній документації на обладнання. Вказано мінімальний діаметр внутрішнього каналу димовідвідної системи. Варто оцінити пропускну здатність каналу перед встановленням котла. Найкраще звернутися до фахівців, які зможуть допомогти вам у цьому питанні. У разі потреби вони проведуть перевірку та інших нормативів.

Де і як купити димарі із нержавіючої сталі?
У нас Ви можете придбати димарі із нержавіючої сталі за найпривабливішими цінами.

Дзвоніть прямо зараз, і наші фахівці допоможуть підібрати димарі, що підійдуть саме ВАМ.

Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
Або Ви можете зателефонувати нам
+380955182814
Made on
Tilda