Димар своїми рукамиДля виготовлення димарів як і перед будь-якою будівельною чи ремонтною роботою, насамперед стоїть питання про матеріали. Перед початком робіт з будівництва їх необхідно заготовити. Саме від якості матеріалів, що купуються, залежить довговічність вашого майбутнього каміна. Для початку розберемося, які матеріали потрібно придбати, щоб зробити димар.

Однак, на сьогоднішній день існує чимало матеріалу для виготовлення димоходів. Найчастіше це сталь чи кераміка. Наразі використовуються аcбесто-цементні трубопроводи, які вже давно визнані небезпечними з пожежного боку. Хтось будує димохід із цегли, але цей тривалий та складний процес вимагає гільзування.


І який матеріал вибрати?

Гідроізоляція потрібна при використанні цегли. На це потрібно звернути увагу для того, щоб конденсат від горіння, змішуючись з іншими продуктами горіння, не зміг впливати на цеглу. Через те, що при таких високих температурах конденсат здатний вступати в реакцію з іншими хімічними елементами, а їх змішування може викликати агресивні кислоти, які згодом можуть зруйнувати цеглу. Саме тому і потрібен шар гідроізоляції. Але краще, як уже говорилося вище - загільзувати димар одношарової трубою з нержавіючої сталі. На даний момент це єдине раціональне застосування одностінних труб. До того ж вони надто прості для будівництва — їх можна побудувати цілком із них, хоча це й просто зробити своїми руками. Велика різниця температур усередині димаря (особливо взимку) неминуче призведе до рясного конденсату. Тобто, якщо димар цілком сталевий - він тільки «сендвіч», то це дві стінки труби з термоізоляцією між ними.


Після того, як визначилися з матеріалом, приступаємо до створення димоходу своїми руками. Необхідно пам'ятати, що димар повинен бути встановлений вертикально. Потрібно бути наполегливим, щоб досягти цього. Насамперед це пов'язано з тягою.

Що ж, якщо розміри та форма приміщення не дозволяють вам зробити вертикальний напрямок димаря – потрібно скористатися кількома способами. Допустимо, щоб труба була спрямована вгору, потім убік не більше ніж на метр, і знову до кінця виходу димоходу. Ви повинні пам'ятати, що горизонтальні ділянки погіршують тягу і тому будуємо їх лише у крайньому випадку. У процесі будівництва димоходу слід правильно використовувати матеріал. Виберіть сталеву трубу як основний та головний матеріал, то вам потрібно правильно визначити її параметри. При виборі котла слід звернути увагу на переріз. Він вказується в інструкції до котла, камінної топки, банної печі або іншого опалювального приладу.


Щоб зробити камін у будинку – своїми руками чи ні, неважливо – найкраще використовувати круглу трубу. Якщо є квадратна або прямокутна труба, можна також використовувати. Однак найкращими показниками має трубка круглого перерізу. Через рух диму. У процесі проходження трубою дим піднімається вгору з невеликим заокругленням. Крім проблем, він виходить круглою трубою без будь-яких проблем. Він не чіпляється за поверхню і на стінах, практично нічого з продуктів горіння у ньому немає.


Якщо ви хочете побудувати димар, вам потрібно керуватися лише одним правилом: загальна висота конструкції не повинна бути меншою за п'ять метрів. При такій висоті дим виходить із димаря найшвидше і без проблем. Однак і занадто довгим димар бути теж не повинен: він остигатиме і конденсуватиметься.


Зараз ми приступимо до питань монтажу та утеплення димоходу. Монтаж димаря з використанням сталевої труби починається знизу. Для з'єднання елементів використовують герметик та хомути. Для обслуговування димоходу використовують маленькі дверцята - ревізії. "Колісниця" з дверцятами можна придбати разом з димарем, а монтаж всієї конструкції займе не так багато часу.


Потім через півтора або два метри необхідно з'єднати трубу зі стіною за допомогою кронштейна. Ця процедура має повторюватися протягом усього курсу. І в цьому випадку йдеться про зовнішні труби, які знаходяться за межами будівлі. Якщо димар буде встановлений неправильно, то він може просто «знести» вітром. Природно, що для будівництва димоходу з цегли не потрібно виконувати цю процедуру.


Тепер справа за утепленням димаря. Тільки в тому випадку, якщо в прагненні заощаджувати, довелося використовувати одностінні труби. Вони мають бути утеплені термостійкими матеріалами. Принаймні, так виглядатиме «сендвіч», але що вдієш — без утеплення рясний конденсат швидко розправиться не тільки з димарем, але і з усією топкою каміна або котла. Стекаючи туди з печі, він роз'їдає метал.

Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
Або Ви можете зателефонувати нам
+380955182814
Made on
Tilda