Пристрій посилення тяги в димарях: так чи ні?Хороший димар з нержавіючої сталі, який грамотно спроектований та встановлений, забезпечує хорошу тягу. Принаймні, достатню для того, щоб не замислюватися про будь-які додаткові пристрої посилення. Як правило, на один зібраний за всіма правилами димар припадає кілька саморобних. Вони зібрані із придбаного самостійно обладнання та побудовані за принципом «і так зійде». Деяким власникам доводиться замислюватися, як посилити тягу в димарі та захистити його від вітру за близької близькості до високих будівель. У власників виникає перша думка, коли вони стикаються зі зворотним потягом або її недоліком для нормальної роботи печі, каміна або котла. Не секрет, що ринок готовий запропонувати безліч різних дефлекторів, флюгерів, турбін і димососів. Чи це ефективно?

Дефлектор димовидалення

Цей аеродинамічний пристрій призначений для посилення тяги в димарі, відводячи повітряні потоки від нього. Невеликий бічний вітер чи потік повітря, відбитий від даху, «підсмоктує» дим із труби, посилюючи тягу.
Цей прилад дійсно допомагає, але є одне «але»: воно не може допомогти в тому випадку, якщо дефлектор правильно підібраний діаметром димаря і даними вітрового навантаження.


Турбовент

Цей механізм є турбіною, що використовує енергію вітру для обертання і створення розрідження над димоходом. Воно добре для системи вентиляції та газового котла, але використовувати його в системах із твердопаливним котлом або піччю не варто. Цей проект має свої недоліки: у штиль він не працюватиме, а під час вітру обертатиметься навіть коли піч не працює. Таким чином, "витягувати" тепло з дому. Під час сильного вітру пристрій може спричинити надмірну тягу, що небезпечно перегріванням перших метрів димаря і навіть спалахуванням сірки в ньому, якщо димохід не почищений вчасно.Флюгер

Пристрій, який завжди повертається проти напрямку вітру і тим самим закриває гирло димоходу повітряного потоку. Цей прилад ніяк не допоможе посилити потяг, а лише зменшить вплив вітру на роботу димоходу. Флюгер вимагає постійного догляду (його необхідно регулярно змащувати), без якого він може зупинитися внаслідок замерзання взимку або засмічення, і відіграти тим самим протилежну роль.Димовий вентилятор, або димосос

Це електричне обладнання, яке встановлюється на димар для посилення тяги у трубі. Примусова витяжка з каналу – це вимушена процедура. Сьогодні останнім часом з'явилися гібриди турбовентних димових вентиляторів з турбовентом. Спрацює так: коли вітер є, турбовент працює на повітрі. Двигун вентилятора вимкнено, двигун турбовента вимкнено. При низькій швидкості вітру, вітер взагалі або з якихось причин тяги недостатньо - вмикається електромотор.
Насамкінець

Ніхто ще не скасував законів аеродинаміки. Після будь-якої перешкоди, яка встановлена ​​в димарі або безпосередньо над оголовком, створюється зона підвищеного тиску. Тому деякі з звичайнісіньких наслідків доробок димоходів - кіптява, підвищене утворення конденсату, темні потіки на обголівці.

Пам'ятайте: будь-який предмет, що перекриває трубу димоходу, зі стовідсотковою частотою викличе сажисту кіптяву або конденсат. Який найкращий спосіб збільшити в димарі силу? Спроектувати та встановити правильний димар, довіривши роботу професійним.

Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
Або Ви можете зателефонувати нам
+380955182814
Made on
Tilda